Aktualności

Czy zajęcia dodatkowe są potrzebne?

18 sierpnia 2018

CZY ZAJĘCIA DODATKOWE SĄ POTRZEBNE?

Zajęcia dopasowane do osobowości i predyspozycji dziecka, spełniają nie tylko funkcję edukacyjną, stymulują również jego rozwój społeczny oraz są okazją do super zabawy.

Oswajanie się z obecnością innych rówieśników oraz kształtowanie zdolności łatwego nawiązywania kontaktów mają korzystny wpływ na rozwój inteligencji emocjonalnej malucha. Dzięki niej uczy się on reagować w sposób adekwatny do sytuacji, w której się znajduje. Uczestnictwo w zajęciach dodatkowych
w grupach pozwala mu poznać oraz identyfikować różne emocje. Ponadto umiejętności społeczne i empatyczne, które zdobędzie w dzieciństwie pozwolą mu wyrosnąć na wrażliwego i tolerancyjnego człowieka.

Urozmaicony program zajęć sprawia, że dziecko nie nudzi się podczas spotkania, chętniej angażuje w ćwiczenia proponowane przez nauczyciela. Różnorodność korzystnie wpływa również na rozwój jego koncentracji.
Oprócz zdobywania nowej wiedzy i pogłębiania własnych zainteresowań, zajęcia dodatkowe dają dziecku szereg korzyści. Dzięki nim spędza wolny czas
w ciekawy i przyjemny sposób, wzbogacając się w nowe doświadczenia, które stymulują jego rozwój psycho – fizyczny.

Zajęcia dodatkowe dostosowane do zainteresowań dziecka stają się dla niego przyjemnością, pozwalają również zrelaksować się po szkole lub przedszkolu. Zaangażowanie, motywacja oraz pozytywne nastawienie pomagają w osiąganiu małych sukcesów oraz budują w nim poczucie pewności siebie i wiary we własne możliwości. Maluch ma więc szansę sprawdzić się w różnych dziedzinach. Regularne uczestnictwo w dodatkowych zajęciach uczy organizacji czasu, punktualności oraz planowania.

Planeta Asów wychodzi temu naprzeciw i zaprasza dzieci w wieku 6mscy – 9 lat na kreatywne zajęcia. Na każdych jest bardzo twórczo! Wykorzystujemy muzykę, plastykę, ruch, chemię i wieeeeeeele innych aspektów po to, aby dzieci w sposób wesoły, poprzez zabawę, zdobywały wiedzę i pogłębiały swoją pasję. Do wyboru jest aż 8 propozycji zajęć!!! Zapisy trwają! Ruszamy 3 września!

 

Inne wpisy

Warsztaty kulinarne dla dzieci

25.05.2019r.

Warsztaty kulinarne dla dzieci

DINOspotkanie

27.04.2019r.

DINOspotkanie

Warsztaty Wielkanocne

13.04.2019r.

Warsztaty Wielkanocne