SMYKO – MULTISENSORYKA®

Coś więcej...

Jedyne w Łomży i okolicy! Zajęcia SMYKO – MULTISENSORYKA®

Wyjątkowe i jedyne zajęcia sensoryczne, których program został stworzony stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej – A. Charezińską.

 

Zajęcia są skierowane do👉👉 WSZYSTKICH👈👈 dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia/ a nawet starszych/ i ich rodziców lub opiekunów, z podziałem na grupy wiekowe – a w szczególności dzieci z grupy ryzyka zaburzeń integracji sensorycznej, czyli: ciąża wysokiego ryzyka (min. bliźniacze i wieloracze, in-vitro, zagrożone), nieprawidłowości okołoporodowe – np. porody przez cesarskie cięcie, wcześniactwo, obniżona punktacja Apgar, nieprawidłowości w napięciu mięśniowym (obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, asymetria), problemy z ssaniem, opóźnioe osiąganie kamieni milowych w rozwoju, dzieci o wysokich potrzebach „High Need Baby”(mało śpią i często się wybudzają, trudno zasypiają, bardzo dużo płaczą, chcą być ciągle noszone bądź unikają kontaktu fizycznego), dzieci nadwrażliwe na bodźce.

Nasze zajęcia są po, to żeby jak najlepiej wspierać rozwój oraz edukować rodziców: jak w prosty sposób, poprzez zabawę, wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień. Czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy!

Zajęcia  SMYKO – MULTISENSORYKA® są o charakterze:

✔️ Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka (integrację sensoryczną);

✔️Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju);

✔️Przesiewowym– prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej;

Edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

 

Jak są prowadzone zajęcia?

👍stymulujemy 7 zmysłów, przede wszystkim skupiając się na 3 podstawowych systemach zmysłowych;

👍zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb poszczególnej grupy;

👍każde zajęcia przebiegają wg stałego planu, w specjalnie przygotowanej do tego sali;

👍zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącego, ale jest też czas na zabawę własną;

👍nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę, zajęcia są tak zaaranżowane aby każdy znalazł coś dla siebie – staramy się podążać za dzieckiem na ile to tylko możliwe i pod tym kątem modyfikować zabawy;

👍rodzice dostają informacje w jaki sposób bawić się z własnym dzieckiem i dlaczego;

👍na zajęciach będzie również możliwość podwieszenia sprzętu stymulującego układ przedsionkowy;

👍specjalnie do programu SMYKO- MULTISENSORYKA® została napisana ścieżka dźwiękowa© (przez profesjonalnych muzyków/ muzykoterapeutów z Evana Studio) która odpowiada poszczególnym częściom zajęć.

 

Grupy wiekowe:
6 miesięcy – 3 lata 
3 – 6 lat
w zajęciach uczestniczy dziecko+1 opiekun

Ilość osób w grupie:
w każdej grupie – maksymalnie 10

Czas trwania zajęć:
45 minut

Koszt zajęć: 
35 zł za 1 zajęcia przy zapisie do grupy stałej

45 zł jednorazowy udział w zajęciach

Podstawą zapisania dziecka do grupy stałej i gwarancją miejsca
w grupie jest zawarcie umowy, wpłata wpisowego oraz regularne uiszczanie opłat za zajęcia – zgodnie z zawartą umową.

Przejdź do kalendarza

Każde zajęcia to edukacja, zabawa, kreatywne podejście do tematu, ruch, muzyka ale i plastyka czy chemia :)

Zapisz się już teraz! tel: 888 277 868

Galeria

Zobacz więcej